"Έλα στη θέση μου"

Με αφορμή τον εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας Ατόμων με Αναπηρία, διοργανώθηκε, από τον δήμο Αγίων Αναργύρων, την Πέμπτη 30 Νοεμβρίου στο κλειστό γυμναστήριο μπάσκετ Αγίων Αναρύρων η διασραστική εκδήλωσημε θέμα " 'Έλα στη θέση μου!", που απευθυνόταν σε μαθητές της Β/θμιας Εκπαίδευσης με στόχο την ευαισθητοποίησή τους.

Με πρωτοβουλία της κα Μέμμου Χριστίνας, καθηγήτρια Φυσικής

Αγωγής του σχολείου μας, την εκδήλωση παρακολούθησε μία ομάδα μαθητών της Γ΄τάξης ενώ η ομάδα μπάσκετ του 3ου Γελ Αγίων Αναργύρων συμμετείχε πάνω σε αμαξίδια στον φιλικό αγώνα με την ομάδα Ατόμων με Αναπηρία "ΑΤΛΑΣ"

Στην ομάδα καλαθοσφαίρισης  μας συμμετείχαν οι:

Θωμανίκος Ιωάννης, Καλύβας Ιωάννης, Κουλούρης Κωνσταντίνος, Μπίρτζας Κωνσταντίνος, Πουλημένος Μάριος, Χαρχαλάκης Άγγελος, Μπίρης Φώτιος, Παγώνης Παναγιώτης, Σταματόπουλος Αναστάσιος, Νασόπουλος Χρήστος, Μπουμπουτσάρης Σπυρίδων.