Την Τετάρτη 18/01/2023 μαθητές της Β΄τάξης του σχολείου μας, παρακολούθησαν Ημερίδα  με θέμα «Μαθαίνω να σχεδιάζω το μέλλον μου, Σκέφτομαι Θετικά, Προσανατολίζομαι έγκαιρα για τις Σπουδές μου και για την  είσοδο μου στην  Αγορά Εργασίας»

Η Ημερίδα πραγματοποιήθηκε στο   ΚΕΝΤΡΟ ΤΕΧΝΗΣ & ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ “ΜΑΡΙΑ–ΕΛΕΝΑ”, Αγίας Παρασκευής 40,   Άγιοι Ανάργυροι, στο πλαίσιο του έργου «Δράσεις για την Αντιμετώπιση της Φτώχειας και την Παροχή Υπηρεσιών Ανοιχτής Ειδικής Φροντίδας στο Δήμο Αγίων Αναργύρων-Καματερού (Διαδημοτικά Κοινωνικά Δίκτυα "ΦΡΟΝΤΙ-ΖΩ" και "ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ")»  του Αναδόχου του έργου ΕΕΟ GROUP A.E σε συνεργασία με τη  Διεύθυνση Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Αγίων Αναργύρων Καματερού

Μια στοχευμένη ημερίδα ευαισθητοποίησης με αποδέκτες μαθητές και καθηγητές 4 Λυκείων του Δήμου Αγίων Αναργύρων Καματερού με στόχο την παροχή πολύτιμης ενημέρωσης σε θέματα επαγγελματικού προσανατολισμού  και επιλογής σπουδών των εφήβων από εξειδικευμένα στελέχη- εισηγήτριες στο αντικείμενο επαγγελματικού προσανατολισμού.

Δείτε παρακάτω το πρόγραμμα της ημερίδας

Περισσότερες Πληροφορίες στην ιστοσελίδα του έργου:  https://www.frontizo-agankam.gr/