ΑΙΤΗΣΕΙΣ -ΔΗΛΩΣΕΙΣ  ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ  ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ  ΓΕΛ 2023

Οι υποψήφιοι/ες (μαθητές/τριες και απόφοιτοι) που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, καλούνται να υποβάλουν σχετική Αίτηση-Δήλωση (Α-Δ) στο Λύκειο μας.

Ως προθεσμία για την υποβολή της Αίτησης – Δήλωσης των υποψηφίων που επιθυμούν να λάβουν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις των ΓΕΛ έτους 2023, ορίζεται το χρονικό διάστημα από ΤΡΙΤΗ 29-11-2022 ως και ΔΕΥΤΕΡΑ 12-12-2022.

Οι ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ υποβάλλουν την Αίτηση-Δήλωση στο Λύκειό μόνο με την επίδειξη ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ (ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ή ΞΕΝΗΣ) /διαβατηρίου (ελληνικού ή ξένου) ή άλλου επίσημου εγγράφου αποδεικτικού της ταυτοπροσωπίας τους, προκειμένου να ελεγχθεί η ορθή καταχώριση των στοιχείων.

Η Αίτηση-Δήλωση των ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ συνοδεύεται υποχρεωτικά από ευκρινές φωτοαντίγραφο του τίτλου απόλυσης σχολείου Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και την επίδειξη ταυτότητας/διαβατηρίου ή άλλου επίσημου εγγράφου αποδεικτικού της ταυτοπροσωπίας τους (όπως παραπάνω), προκειμένου να ελεγχθεί η ορθή καταχώριση των στοιχείων.

Το σχολείο μας θα δέχεται τους υποψηφίους καθημερινά  (08:00 - 14:00)
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε την παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση του ΥΠΑΙΘ: